باد – پیچاندن انرژی ترکیه مجانی کمیسیون

باد – پیچاندن: انرژی ترکیه مجانی کمیسیون تروریست ها حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری یک درام جنگی پرفروش‌ترین فیلم دنیا

جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» در نخستین هفته اکران جهانی خود در صدر گیشه بین‌الملل و آمریکا قرار گرفت. 

یک درام جنگی پرفروش‌ترین فیلم دنیا

یک درام جنگی پرفروش ترین فیلم جهان

عبارات مهم : فرانسه

جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» در نخستین هفته اکران جهانی خود در صدر گیشه بین الملل و آمریکا قرار گرفت.

درام جنگ جهانی دوم «دانکرک» در نخستین هفته نمایش بین المللی خود در ۴۶ کشور دنیا به روی پرده رفت و به فروش ۵۵.۴ میلیون دلار رسید و در تمامی بازارهای عمده از جمله انگلیس، فرانسه، روسیه، اسپانیا، کره جنوبی و استرالیا پرفروش ترین فیلم گیشه نام گرفت.

یک درام جنگی پرفروش‌ترین فیلم دنیا

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، این فیلم بازار کشورهای آسیایی را نیز تسخیر کرد و در آنجا ۱۸.۶ میلیون دلار فروخت که ۱۹ درصد زیاد از فروش آغازین فیلم «آغاز» دیگر ساخته «نولان» است.

اما ۳۴ کشوری که در منطقه اروپا، آفریقا و خاورمیانه پخش فیلم «دانکرک» را شروع کردند نیز در مجموع ۳۱.۱ میلیون دلار فروختند و سهم ۵۶ درصدی از فروش آغازین بین المللی این فیلم را به خود تخصیص داده شده است دادند.

جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» در نخستین هفته اکران جهانی خود در صدر گیشه بین‌الملل و آمریکا قرار گرفت. 

«دانکرک» با شروع اکران در سینماهای انگلیس به فروش ۱۲.۴ میلیون دلاری دست یافت و بعد از «شوالیه تاریکی برمی خیزد» و «شوالیه تاریکی»، سومین فیلم پروفروش از ساخته های «نولان» در اکران آغازین نام گرفت.

این فیلم همچنین ۱۰.۳ میلیون دلار در کره جنوبی، ۴.۹ میلیون دلار در فرانسه، ۴.۷ میلیون دلار در استرالیا و ۲.۷ میلیون دلار در روسیه به دست آورد.

«نولان» فیلم «دونکرک» را بر اساس فیلمنامه نوشته ی خودش و با فرمت آیمکس ۶۵ میلی متری برابر دوربین برده هست. در این فیلم اشخاص مطرحی از جمله «تام هاردی»، بازیگر نامزد اسکار فیلم «بازگشته» و «مارک رایلنس»، بازیگر برنده اسکار فیلم «پل جاسوس ها» ایفای نقش کرده اند و داستان آن راجع به عملیات نجات معجزه آسای نیروهای انگلیسی و متفقین از بندر «دانکرک» فرانسه در سال ۱۹۴۰ است.

یک درام جنگی پرفروش‌ترین فیلم دنیا

«دانکرک» با اکران آغازین در ۳۷۲۰ سالن سینمایی در آمریکا نیز به فروش ۵۰.۵ میلیون دلار رسید تا مجموع فروش افتتاحیه این فیلم در سطح دنیا به رقم ۱۰۵.۹ میلیون دلار برسد.

اکران آغازین این فیلم با تمجید منتقدین همراه بوده است و از حالا می توان «دانکرک» را از شانس های اصل فصل جوایز سینمایی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ دانست.

جدیدترین ساخته «کریستوفر نولان» در نخستین هفته اکران جهانی خود در صدر گیشه بین‌الملل و آمریکا قرار گرفت. 

اما فیلم «زن شگفت انگیز» با اضافه کردن ۱.۸ میلیون دلار از محل ۵۶ کشور فروش بین المللی خود را به بیش از ۳۹۰ میلیون دلار رساند. فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی نزدیک به ۷۸۰ میلیون دلار است.

انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» نیز فروش جهانی خود را از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور داد. این فیلم در آخر هفته میلادی که گذشت ۴۷.۵ میلیون دلار از محل۶۳ کشور فروخت و جمع فروش خود در گیشه بین الملل را به ۵۱۴ میلیون دلار رساند که با احتساب فروش ۲۱۳ میلیون دلاری در آمریکا، فروش جهانی این انیمیشن در حال حاضر ۷۲۷ میلیون دلار است.

یک درام جنگی پرفروش‌ترین فیلم دنیا

فیلم «مومیایی» نیز ۳۲۱ میلیون دلار در گیشه بین الملل و ۷۹ میلیون دلار در آمریکا فروخته است تا فروش جهانی خود را به رقم ۳۹۲ میلیون دلار ارتقاء دهد.

واژه های کلیدی: فرانسه | میلیون | آمریکا | فرانسه | جنگ جهانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs