باد – پیچاندن انرژی ترکیه مجانی کمیسیون

باد – پیچاندن: انرژی ترکیه مجانی کمیسیون تروریست ها حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برنامه‌ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم ، رییس‌جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح‌ط

معاون رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اعتقاد هستم که دولت دوازدهم باید دولتی کارامد باشد و با توجه به اینکه نیروهای کارامدی در جریان اصلاحات حضور دارند، این انتظار

برنامه‌ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم ، رییس‌جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح‌ط

دیدارهای مستمر مدیر دولت اصلاجات و روحانی در یک ماه اخیر/ رییس جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح طلب استفاده کند/ برنامه ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم

عبارات مهم : اقتصادی

معاون رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اعتقاد هستم که دولت دوازدهم باید دولتی کارامد باشد و با توجه به اینکه نیروهای کارامدی در جریان اصلاحات حضور دارند، این انتظار وجود دارد که دولت هم از این نیروها استفاده کند.

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت تربیت بدنی در دولت اصلاحات، استاندار خراسان، معاون وزیر صنایع، معاون شرکت انرژی اتمی، مدیریت بنگاه های بزرگ اقتصادی تنها نمونه ای از مسئولیت های محسن مهرعلیزاده هست. کسی که شانس خود را در سال ۸۴ جهت کسب مقام ریاست جمهوری آزمود ولی در آن مقطع موفقیتی به دست نیاورد. با آنکه از این فعال سیاسی اصلاح طلب به عنوان یکی از گزینه های شهرداری نام می برند، نامش جهت تصدی بعضی از مسئولیت های دیگر در دولت دوازدهم نیز مطرح است با این حال، او نیز این پرسشها را تنها گمانه زنی رسانه ای می داند و می گوید نامش جهت این مسئولیت ها در رسانه ها شنیده است و ابایی هم ندارد که بگوید شهرداری را به وزارت ترجیح می دهد. با او درخصوص شنیده شدن نامش جهت تصدی مسئولیت های دولتی، مشورت های اصلاح طلبان با مدیر جمهور جهت چینش دولت دوازدهم و شاخصه های دولت آتی گفت وگویی داشته ایم که مشروح آن را می خوانید:

برنامه‌ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم ، رییس‌جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح‌ط

در کنار مطرح بودن نام شما به عنوان شهردار احتمالی پایتخت کشور عزیزمان ایران و حتی تبریز، از شما به عنوان گزینه بعضی از وزارتخانه ها و معاونت های ریاست جمهوری نیز نام می برند. آیا در این باره با شما مشورت ای نیز صورت گرفته است؟

من به دنبال انجام خدمت هستم. در واقع من همانند سربازی هستم که هر جا بگویند، می روم و خدمت می کنم.

دیداری با روحانی نداشته ام

معاون رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اعتقاد هستم که دولت دوازدهم باید دولتی کارامد باشد و با توجه به اینکه نیروهای کارامدی در جریان اصلاحات حضور دارند، این انتظار

کارگروه هایی که از سوی رییس جمهور مسئول پیشنهاد افراد جهت تصدی مسئولیت ها هستند، افراد مدنظرشان را به مدیر جمهور داده اند. آیا اطلاعی دارید که در این لیست ها حضور دارید یا خیر؟

من اطلاع چندانی از این کارگروه ها و افرادی که آنها به آقای رییس جمهور داده اند، ندارم.

گفته می شود افراد مدنظر جهت تصدی مسئولیت در دولت، دیدارهایی با شخص رییس جمهور داشته اند. آیا دیداری هم میان شما و آقای مدیر جمهور انجام شده است است؟

تاکنون از من جهت دیدار با آقای روحانی از سوی دفتر ایشان دعوتی نشده است.

برنامه‌ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم ، رییس‌جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح‌ط

ترجیحم شهرداری است

مطلع هم نیستید که جهت چه مسئولیت هایی کاندیدا شده است اید؟

خیر. من نیز مسئولیت هایی را شنیده ام که رسانه ها از آن سخن گفته اند و در بعضی از محافل نیز شنیده ام که شما جهت فلان مسئولیت مطرح هستید.

معاون رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اعتقاد هستم که دولت دوازدهم باید دولتی کارامد باشد و با توجه به اینکه نیروهای کارامدی در جریان اصلاحات حضور دارند، این انتظار

خودتان ترجیح می دهید که در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور داشته باشید یا به دولت بروید؟

ترجیح من خیلی مهم نیست ولی با توجه به اینکه از سال ۹۲ درخصوص شهرداری و مدیریت شهری در حال مطالعه هستم، در آن زمینه زیاد متمرکز هستم و در حال پیش رفتن هستم ولی اگر به من بگویند جهت انجام خدمت، به یک قسمت برو و نامه رسان بشو، من می گویم چشم و درخدمت هستم.

دولت دوازدهم باید کارامدتر از دولت یازدهم باشد

برنامه‌ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم ، رییس‌جمهور از نیروهای کارآمد اصلاح‌ط

با توجه به اینکه اصلاح طلبان مهمترین اعتبار سیاسی آقای روحانی هستند، بسیاری انتظار دارند که دولت دوازدهم باید اصلاح طلب تر باشد. چقدر با این مطالبه موافق هستید؟

من فکر می کنم دولت دوازدهم باید کارامدتر از دولت یازدهم باشد. مردم در این دوره انتظار و توقع خاصی از دولت دارند؛ به خاص در عرصه های اقتصادی، معیشتی و رفاهی. متاسفانه شرایط جهت جوانان ما چندان قابل قبول نیست. در دو دولت آقای احمدی نژاد، کشور متوقف شد و اقدام خاص و قابل توجهی در عرصه اقتصادی انجام نشد و کشور با پرسشها بسیاری همانند رکود، تورم و تحریم روبه رو شد و باقیمانده آن شرایط نیز به دولت آقای روحانی رسید و ایشان کار مشکل را جهت حل این پرسشها داشتند. ما هم اینک در روزهایی قرار داریم که دومین سالگرد دستیابی به برجام هست. خوشبختانه گام های جهت حل پرسشها اقتصادی برداشته شده است است ولی اینها کافی نیست.

مردم توقع دارند حاصل برجام را مشخص تر و علنی تر ببینند و این علیرغم همه کارشکنی هایی است که طرف خارجی به خاص امریکایی ها انجام می شود یا مخالفت هایی است که در درون کشور با توافق هسته ای اعلام می شود و می خواهند مردم به برجام خوش بین نباشند. با این حال، مردم کشور عزیزمان ایران به برجام خوش بین هستند و از آن حمایت می کنند و امید دارند تا پرسشها مربوط به پرسشها اقتصادی، بانکی و مالی، سرمایه گذاری بخش های شخصی اعم از داخلی و خارجی و… حل و فصل شود. انتظار مردم ایجاد رونق اقتصادی و حل پرسشها مربوط به اشتغال هست. مردم فارغ از اینکه چینش دولت اصلاح طلب باشد یا نباشد، به دولتی کارا هستند.

دولت خاتمی کارامدترین دولت در طول تاریخ بعد از انقلاب است

قبول دارید که تجربه نشان داده است که اصلاح طلبان در مسئولیت هایی که برعهده داشته اند، کارامدتر هستند؟

من این مسئله را کاملا قبول دارم ولی اینکه فکر کنیم افراد اصلاح طلب در مسند امور باشند، پرسشها حل می شود، درست نیست. من اعتقاد هستم دولت باید افراد کارامد را جهت تصدی امور گزینش کند. البته بنده اعتقاد دارم که دولت آقای خاتمی کارامدترین دولت در طول تاریخ بعد از انقلاب اسلامی هست. همه شاخصه ها و معیارها همانند پاکدستی، رشد، توسعه و.. نشان از موفقیت این دولت در همه ادوار دارد؛ در نتیجه بدیهی است که جهت موفقیت و زیاد کردن کارامدی از آن افراد یا افراد شبیه به آنها استفاده کند. تفکر و توانمندی آن افراد تضمین بخش جهت موفقیت دولت است و آقای روحانی هم باید به این مسئله توجه داشته باشند ولی اینکه بگوییم باید دولت اصلاح طلب باشد چون ما از آنها حمایت کردیم، ممکن است جهت بعضی شائبه سهم خواهی داشته باشد در حالی که جریان اصلاحات به دنبال سهم خواهی نیست. فارغ از سهم خواهی من اعتقاد هستم که دولت دوازدهم باید دولتی کارامد باشد و با توجه به اینکه نیروهای کارامدی در جریان اصلاحات حضور دارند، این انتظار وجود دارد که دولت هم از این نیروها استفاده کند.

موضوع مشورت اصلاح طلبان با روحانی چه بود؟

هم اینک سه گارگروه از سوی مردها جهانگیری، شریعتمداری و واعظی جهت پیشنهاد نامزدهای وزارتخانه ها تشکیل شده است هست. آیا شما در این کارگروه ها عضویتی دارید؟

خیر.

طی روزهای گذشته جمعی کمیته تعامل شورای عالی سیاستگذاری با آقای روحانی دیدار داشتند. در آن دیدار چه مباحثی مطرح شده است است؟

در آن دیدار، آقای دکتر عارف نقش اصلاح طلبان در حمایت از نامزدی آقای روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را کم نظیر دانسته و از ضرورت همکاری اصلاح طلبان با دولت در آینده در زمینه های متفاوت تاکید کردند. در این دیدار، اعضای کمیته تعامل نیز یادآور شدند که در دولت دوازدهم مورد نیاز است تا با دقت بیشتری به مطالبات مردم پاسخ داده شود لیکن مردم با رای خود به روشنی مطالبات ارزش را بیان کردند و نشان دادند که خواستار چه چیزی هستند. خوشبختانه آقای روحانی نیز برخورد و رویکرد تعاملی خوبی از خود نشان دادند و اعلام کردند باید مطالبات مردم را سرلوحه کار خود قرار بدهیم.

خاتمی هم با روحانی دیدار داشته است

آقای روحانی در دیداری که با اعضای کمیته شورای عالی سیاستگذاری داشتند گفتند که با بعضی از شخصیت های اصلاح طلب هم دیدار داشته اند. چه کسانی این دیدارها را انجام داده بودند و در چه برهه ای؟

من از بعضی دیدارها اطلاع دارم و از بعضی هم خیر.

آقای خاتمی هم دیدار با آقای روحانی دیدار داشته اند؟

بله؛ در فاصله یک ماه و نیم گذشته بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن نتیجه های آن، دیدارهایی هم انجام شده است است.

چینش کابینه، شاخصه های دولت و توقعات مردم عنوان مشورت شخصیت های اصلاح طلب با روحانی

چه موضوعاتی در آن دیدارها مطرح شده است است؟

در آن دیدارها مسائلی از تبریک گفتن به آقای روحانی به خاطر پیروزی قاطع ارزش در انتخابات ریاست جمهوری و جلب رای مردم تا توصیه های کلان درخصوص رویکردهای دولت آتی، چینش کابینه، شاخصه های دولت و توقعات مردم از دولت دوازدهم مطرح شده است است.

دیدار این افراد به صورت شخصی بوده یا آنکه این افراد جریان و گروهی را نمایندگی می کردند؟

این دیدارها فردی و شخصی بوده و نمایندگی افراد یا جریانی را برعهده نداشته اند.

تیم اقتصادی دولت همسوتر شود

فکر می کنید ضرورت عوض کردن در کدامیک از بخش های دولت مهم است؟ به نظر شما چند درصد دولت باید عوض کردن کند؟

اصلاح و عوض کردن در بخش هایی از دولت مهم است ولی نمی توان از عدد و رقم سخن گفت. دولت نخست آقای روحانی در حوزه سیاست خارجی عملکرد موفقی داشته است و تواسته توقعات مورد انتظار از سوی مردم و مدیر دولت را برآورده کند. بدیهی است که در این باره نیاز به عوض کردن چندان اصلاح نمی شود ولی درخصوص پرسشها مربوط به اشتغال، اقتصاد و ایجاد رونق کسب و کار ما نیازمند کارها جدی تری هستیم و بخش عمده ای از مطالبات عامه مردم نیز مربوط به این پرسشها هست. در این باره ما نیازمند یک هماهنگی میان وزرا و تیم اقتصادی هستیم. سطح هر یک از این ورزا هم باید هر کدام ارزش در اندازه ای باشد که پاسخگوی مطالبات مردم باشد و هم با استراتژی های اقتصادی دولت همسو باشند و اینطور نباشد که هر کدام از آن ورزا ساز خود را کوک کند. مجموع این دو پرسشها موجب می شود تا تیم اقتصای دولت به سطح بالایی از هماهنگی برسند.

در صورتی که شما شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بشوید، جهت انتخابات ریاست جمهور سال ۱۴۰۰ کاندیدا خواهید شد؟

من صراحتا می گویم برنامه ای جهت انتخابات سال ۱۴۰۰ ندارم و همه توانم را جهت حل و فصل پرسشها و معضلات پایتخت کشور عزیزمان ایران بکار خواهم بست.

واژه های کلیدی: اقتصادی | اصلاح طلب | رییس جمهور | اصلاح طلبان | رونق اقتصادی | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs