باد – پیچاندن انرژی ترکیه مجانی کمیسیون

باد – پیچاندن: انرژی ترکیه مجانی کمیسیون تروریست ها حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیحات معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص پیگیری تخلفات انتخاباتی

معاونت حقوقی مدیر جمهور، توضیحاتی در خصوص پیگیری‌های این معاونت راجع به تخلفات انتخابات اخیر ارائه کرد. 

توضیحات معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص پیگیری تخلفات انتخاباتی

توضیحات معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص پیگیری تخلفات انتخاباتی

عبارات مهم : تخلفات

معاونت حقوقی مدیر جمهور، توضیحاتی در خصوص پیگیری های این معاونت راجع به تخلفات انتخابات اخیر ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در گفت وگو با ایسنا، در خصوص پیگیری های معاونت حقوقی مدیر جمهور راجع به تخلفات انتخاباتی با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری در تبیین و تحلیل انتخابات به دو توصیه اشاره کردند، اول اینکه روند انتخابات، روندی سالم بوده و توصیه دوم این که تخلفات و عبور از موارد قانونی وجود داشته که به روند سلامت انتخابات لطمه ای وارد نمی کند، ولی در جای خود حتما باید مورد پیگیری قرار گیرد تا از تکرار آن ها در انتخابات های بعدی پیشگیری شود.

توضیحات معاون حقوقی رییس جمهور در خصوص پیگیری تخلفات انتخاباتی

وی ادامه داد: ما براساس همین رهنمود و براساس وظیفه ذاتی معاونت حقوقی این پرسشها را رصد و پیگیری کردیم و گزارشات متعددی را از ستاد انتخابات وزارت کشور و نهادهای دیگر داشتیم و مجموعه ای از تخلفات انتخاباتی مشمول بر مداخله بعضی افراد یا نهادهایی که قانونا ممنوع بودند تا از فرد خواستی طرفداری کنند یا به دسته بندی های سیاسی ورود کنند، داشتیم.

معاون حقوقی مدیر جمهور تصریح کرد: تعداد زیادی تخلفات رسانه ای مشمول بر رسانه های عمومی، روزنامه ها، سایت های خبری و حتی در مورادی از صدا و سیما داشتیم که از بیت المال استفاده می کنند. در این راستا ما در چند سطح اقدام کردیم. ابتدا مجموعه ای از این تخلفات و جرائم انتخاباتی را به صورت مستند طی یک نامه جهت شورای نگهبان فرستادیم که حاوی حدود 10 جزوه مشمول بر موارد تخلف بوده، به همراه 2 پوشه از مدارک که آنها نیز ضمیمه شده است و به شورای نگهبان ارسال شده است است.

معاونت حقوقی مدیر جمهور، توضیحاتی در خصوص پیگیری‌های این معاونت راجع به تخلفات انتخابات اخیر ارائه کرد. 

انصاری تاکید کرد: من شنیده ام که شورای نگهبان مجموعه شکایاتی که دریافت کرده را از جنبه بررسی های قضائی، به قوه قضائیه ارجاع داده هست. البته من اطلاع ندارم که موارد ارسالی ما نیز در میان آنها است یا خیر، ولی می دانم که شکایات ستاد بعضی کاندیداها ارسال شده است است.

وی یادآور شد: اقدام بعدی ما ثبت شکایاتی در دادگاه رسانه از رسانه هایی بوده که از بیت المال و اموال عمومی استفاده می کنند و بر خلاف قانون له یا علیه کاندیدایی کار کردند، از سویی شکایات زیادی نیز وجود دارد که جرائم انتخاباتی نهادها و اشخاص است که آنها را نیز از سوی قوه قضائیه پیگیری کرده ایم تا ان شاء الله قوه قضائیه به این پرسشها پیگیری کند. ضمن اینکه ستاد انتخابات وزارت کشور نیز مستقلا اقدام به ثبت شکایات کردند. معاون حقوقی مدیر جمهور و رونوشت شکایات خود را جهت ما فرستاده اند تا هر جا مورد نیاز است پیگیری های حقوقی را انجام دهیم.

معاون حقوقی مدیر جمهور، خاطر نشان کرد: ستاد انتخاباتی آقای روحانی نیز مستقلا شکایاتی داشتند که آن شکایت شخصی آقای روحانی و ستاد ایشان است و ما براساس وظیفه ذاتی معاونت حقوقی آنجا که به حقوق و اموال عمومی یا به خدشه دار شدن صورت عمومی دولت یا مدیر جمهور مستقر مربوط می شده است شکایت کرده و پیگیری جدی انجام می دهیم. با قوه قضائیه نیز در تعامل هستیم و جهت تکمیل پرونده ها و اطلاعات در خدمتشان هستیم و امیدواریم عادلانه ، بی طرف و با رعایت مر قانون با متخلفان برخورد شود تا در آینده شاهد تکرار جرائم انتخاباتی نباشیم.

واژه های کلیدی: تخلفات | رسانه ای | رسانه ها | انتخابات | رییس جمهور | ستاد انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs